Whisky Jura journey
search
  • Whisky Jura journey

Whisky Jura journey

139,90 zł
Brutto

cena 139,90

Ilość

Whisky Jura to wyjątkowy trunek, który swoją nazwę zawdzięcza malowniczej wyspie Jura, położonej na zachodnim wybrzeżu Szkocji. Słynie ona z dzikiej przyrody, niezwykłych krajobrazów oraz niezmiernie rzadkiego zjawiska, jakim jest występowanie na jej terenie aż sześciu tysięcy jeleni. To właśnie te unikalne warunki wpływają na charakterystyczny smak i aromat produkowanej tam whisky. Destylarnia Jura, założona w XIX wieku, jest jedyną destylarnią na wyspie i od tamtej pory kontynuuje tradycję produkcji tego wyjątkowego trunku.

Proces produkcji whisky Jura: dbałość o szczegóły

Kluczowym elementem, który wpływa na jakość i unikalność whisky Jura, jest proces jej produkcji. Woda używana do destylacji pochodzi ze źródeł wyspy, co gwarantuje jej czystość i bogactwo minerałów. Dodatkowo wykorzystywany do produkcji jęczmień jest specjalnie wyselekcjonowany, a dym torfowy, którym jest suszony, pozyskiwany jest z lokalnych torfowisk. Cały proces destylacji odbywa się w tradycyjnych miedzianych alembikach, a następnie trunek dojrzewa w beczkach po bourbonie i sherry. Długość leżakowania wpływa na ostateczny smak i aromat whisky Jura. Jeśli lubisz smak tego alkoholu, być może spodoba Ci się także whisky Chivas.

Whisky Jura: różnorodność smaków dla każdego miłośnika

Whisky Jura to nie tylko jeden rodzaj trunku, ale cała gama różnorodnych smaków, które zadowolą nawet najbardziej wymagających miłośników whisky. W ofercie znajdziesz zarówno lekkie i owocowe wersje, jak i te bardziej złożone i wyraziste. Niektóre z nich charakteryzują się nutami miodu, karmelu czy wanilii, inne natomiast torfowym dymem i morską solą. Warto również zwrócić uwagę na limitowane edycje whisky Jura, które często bywają przedmiotem pożądania kolekcjonerów z całego świata.

GMB 2k Galeria Alkoholi na Facebooku Oferta B2B Oferta weselna keyboard_arrow_up